Testele pentru parcarea cu acces automat în incinta sediului central al Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad au început ieri.
Pe durata testelor, nu se vor emite tichete de parcare și nu se va percepe nicio taxă pentru parcare!
Accesul în spital se va face prin Calea Victoriei, pe banda din stânga, iar ieșirea va fi posibilă doar prin strada Andrenyi Karoly, cu ridicarea automată a barierelor.
Persoanelor care și-au parcat autoturismele în incinta spitalului în alte scopuri decât serviciile medicale li se recomandă să își găsească un alt loc de parcare, deoarece, la finalizarea testelor, se va percepe o taxă.
